Liofilizacija – tai džiovinimas šaltyje (vakuume iki - 80°C), kai daržovėse ar uogose esantis H2O pereina į garus aplenkdamas skystį. Dėl to uogos, vaisiai, daržovės nekeičia formos, tūrio, spalvos, aromato, skonio – ir juose išlieka 100 % visų vitaminų ir mineralinių medžiagų.
1 kg = 100 g
Iš 1 kg natūralių produktų, pasidaro 100 g liofilizuotų produktų. Šiai dienai tai pats efektyviausias būdas išlaikyti mineralus ir vitaminus.
Įdomu tai, kad šis džiovinimo metodas buvo sukurtas 1969 m. JAV, NASA iniciatyva, APOLO – 2 misijoje. Taip buvo gaminami produktai astronautams, kad būtų išsaugota jų sveikata ekstremaliomis sąlygomis.
LIOFILIZACIJA > DŽIOVINIMAS
Norint išsaugoti maisto produktus, jame esanti drėgmė turi būti pašalinta liofilizacijos būdu. Jei taip nėra, mikroorganizmai (kaip ir bakterijos) klestės ir maitinsis, o tai lems maisto skaidymąsi, pelėsių augimą ir apsinuodijimą.
- PAŠALINA 99% DRĖGMĖS - kuo mažesnis drėgmės kiekis, tuo ilgesnis galiojimo laikas.
- IŠLAIKO 97% MAISTINĖS VERTĖS - džiovinant šaltyje išlieka šviežio produkto maistinė vertė, šviežias skonis ir spalva.
- 15+ METŲ GALIOJIMAS - liofilizuotą maistą galima laikyti įvairiausiose temperatūrose, nepakenkiant maistui ar pakuotei - maistas daugelį metų išlieka šviežias.
Liofilizuotuose maisto produktuose yra ilgesnis tinkamumo laikas, mažesnis drėgmės kiekis ir apskritai skonis yra geresnis nei džiovinto ar dehidruoto maisto. Šie produktai išlaiko savo pradinę formą, tekstūrą ir spalvą. Žymiai didesni maisto produktai ir net patiekalai gali būti liofilizuojami, lyginant su tiesiog džiovintais.